Rychlé odstranění klíštěte – záruka minimalizace možnosti nakažení

Obava z přenosu infekce lymské boreliózy nebo klíšťové encefalitidy je na místě. Zatímco boreliózu přenáší i bodavý hmyz, (například neoblíbený otrava letních večerů pod širákem – komár), encefalitida je přenášená pouze klíšťaty a to způsobem ze zvířete na člověka.

V praxi to znamená, že klíště v lese potká srnu, (která je nositelkou viru, aniž by ji samotnou tento vir trápil), udělá si z milé srny bufet a poté odpadne naplněné a přeplněné virovou nákazou encefalitidy. Vy si s rodinou uděláte piknik pod stromy, klíště vás nebo vaše dítko vyčenichá, zakousne se a problém je tu.

 

Klíšťová encefalitida, jakožto virové onemocnění, napadá mozek a mozkové blány, tedy nic, co byste chtěli mít v repertoáru osobních zážitků ať už sami nebo prostřednictvím vašich dětí. Bohužel, u dětí se dokonce může nákaza po zakousnutém klíštěti projevit jako meningitida.

 

CO S TÍM? EXISTUJE ÚČINNÁ OCHRANA?

 

Určitě ano a to jak v prevenci, tak především v rychlém nálezu zakusujícího se klíštěte. Prevencí mohou být klasické repelenty s obsahem chemických či repelentních složek, nám se nejvíce osvědčila směs ryze přírodních výtažků, která se neaplikuje na pokožku, ale stačí nastříkat na obuv, případně ponožky a spodní části nohavic a pro klíště takto ošetřené části vašeho oděvu ořestanou být zajímavé. Navíc se tento přípravek vyznačuje docela sympatickou vůní, což v případě např. často nošených vysokých bot či „holínek“ není jistě na závadu.  ideálně aplikovaný bezprostředně před vstupem do lesa nebo do vysoké trávy. Pokud vyhledáváte přírodní produkty, které je možné bez obav aplikovat i na dětské oblečení, je to právě tento přípravek TICK OFF přírodní odpuzovač (100ml).

Samozřejmě že tento vodný roztok několika rostlinných výtažků ani v nejmenším neuškodí při potření pokožky, ale jeho primární určení je vytvořit barierový efekt pro klíště.

 

POKUD UŽ KLÍŠTĚ NALEZLO SVOU OBĚT...

 

V tom případě přichází na řadu jedinečný, 100% účinný, patentem chráněný přípravek – TICK OFF - usnadnění odstranění klíštěte (10ml).

 

Klíštěti nějakou dobu trvá, než se chobotkem (odborně nazývaným hypostom) prokouše skrz vrstvy naší kůže až ke zdroji potravy – krvi. Proto hledá místa s jemnou pokožkou, jako jsou podkolení jamky, loketní jamky, podpaží, břicho, třísla,… Logicky se klíště nejrychleji zakousne do dětské pokožky. Proto je naprosto nezbytné PO KAŽDÉ NÁVŠTĚVE LESA, TRÁVY, KOUPALIŠTĚ prohlédnout sebe i děti a případný NÁLEZ KLÍŠTĚTE OKAMŽITĚ ŘEŠIT!

 

Nyní nastává důležitá část pro pečlivé přečtení: KLÍŠTĚ V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEZAKAPÁVEJTE OLEJEM, NEBO PŘÍPRAVKY NA OLEJOVÉ BÁZI! Zdroj nákazy je ve slinách klíštěte, jakmile se klíště díky aplikaci oleje, másla, gelu, masti, začne dávit a dusit, začne okamžitě víc slinit a tím pádem enormně zvyšujete riziko nákazy! Vzhledem k tomu, že průměrně každé druhé klíště je infikováno, měli byste při odstraňování klíštěte dávat velký pozor a používat pouze přípravky určené k BEZPEČNÉMU ODSTRANĚNÍ KLÍŠTĚTE.

 

JAK FUNGUJE TICK OFF - usnadnění odstranění klíštěte?

 

Při nálezu klíštěte na vás, vašem dítku nebo domácím mazlíčkovi, stačí nakapat na klíště, pomocí aplikátoru (tzv. špachtličky) umístěného ve víčku přípravku, tekutinu přípravku tak, aby celé klíště bylo pokryté přípravkem. Přípravek díky vysoké schopnosti vázat vodu (schopnost dehydratace) do sebe naváže veškeré tekutiny, které klíště vylučuje, dokonale vysuší povrch klíštěte a klíště „potáhne“ „celuloidovým“ filmem (nitrocelulóza), klíště je tak zcela zneschopněno v pohybu a jakékoliv činnosti a lze jej jednoduše odstranit např. pinzetou. Vyčkejte, až přípravek ztuhne a zaschne a pak jej jednoduše oddrolte (netrhá chlupy, žádná depilace tedy nehrozí). Klíště pak jednoduše pinzetou uchopíte přímo u kusadla (chobotku) a opatrně vytáhnete směrem od pokožky pryč – žádné točení a kroucení, klíště není budík a nenatahuje se jako hodinky.

 

 

Ve spolupráci s týmem VAKOS XT a.s. zpracovala a napsala Ing. Eva Behenská
Pokud vás článek oslovil, nemáme nic proti jeho následnému sdílení, prosíme, respektujte naše autorská práva a uvádějte zdroj a autora. Děkujeme za pochopení!

                                                                                    

«  ZPĚT NA ČLÁNKY

 

EU vlajka Ministerstvo průmyslu a obchodu logo

VAKOS GynAg – APLIKACE VIII.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.
Výsledkem řešení projektu bude formulace nového humánního léčivého přípravku určeného k vaginální aplikaci, ve kterém bude jako antimikrobiální substance namísto parabenů použito koloidní kovové stříbro a/nebo nanostříbro.

ZPRÁVA

VAKOS XT a.s.

vedená v obchodním rejstříku Městského obvodu v Praze oddíl B, vložka 5291

Pernerova 28a, 186 00 Praha 8

IČ: 25656180

DIČ: CZ25656180

E-mail: obchod@vakosxt.cz

 

CHCETE RYCHLOU ODPOVĚĎ?

Uveďte v kontaktním formuláři do pole "zpráva" Vaše telefonní číslo a my se obratem ozveme!

CHCETE ZŮSTAT V OBRAZE?

Napište nám svou e-mailovou adresu a už Vám žádné novinky neuniknou.

Dovolujeme si Vás upozornit, že zadáním svého e-mailu ve formuláři ZPRÁVA nebo pro ODBĚR NOVINEK souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů dle GDPR - informace ZDE!